Майже кожна дівчинка мріє в дитинстві стати сніжинкою або принцесою, отримавши гарну бальну сукню і корону. А деякі хотіли б мати витончену діадему Снігової королеви. Звичайно, не у всіх маленьких принцес, снігуроньок і ельфійських персонажів бувають шикарні дорогоцінні корони, а от зробити її своїми руками вдвічі приємніше і підвладне навіть самої юної красуні.... Читати далі »
Не треба бути чарівником чи супергероєм, щоб втрапляти у різні захоплюючі, а часом і небезпечні пригоди. Саме такий девіз використовував автор у написанні своєї серії.
Радість живого спілкування нічим не заміниш - це вже незаперечно. І настільні ігри - один з найдоступніших способів весело відпочити і провести час з користю.
Що таке казка, коли ми її вперше почули, хто її написав та про що розповідають нам казки? На такі питання отримали відповіді вихованці дошкільного закладу № 69 групи № 6, до яких
... Читати далі »
Леся Українка — це така багатогранна творча особистість, про яку Микола Бажан сказав: ”В історії світової літератури важко знайти таке ім’я, яке дорівнювало б їй талантом, мудрістю, проникливістю, значущістю”.
У теперішній час Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Зараз у ньому працюють більш ніж 300 мільйонів людей. Інтернет має як позитивні, так і негативні сторони. На таку цікаву тему 19 лютого 2021 року відбувся онлайн-урок для учнів 3-а класу 36 школи, який провели працівники бібліотеки-філії №3 для дітей.
День Святого Валентина – це день всіх закоханих, свято, коли люди висловлюють свою любов один до одного. Прийнято дарувати подарунки, листівки, сюрпризи, сувеніри тим людям, кого любиш.
В пам’ять про листа, написаного Валентином для своєї коханої, 14 лютого закохані дарують одне одному невеликі листівки з зізнанням у коханні — валентинки.
Традиційно, їх не підписують, а почерк намагаються змінити: вважається, що людина має самостійно здогадатися, хто надіслав їй валентинку.
Однак довгий час після смерті Валентина маленькі записки-валентинки були лише дружніми посланнями. У палкі зізнання вони перетворилися лише в часи Середньовіччя.
Згадки про це були виявлені істориками в Англії в XIV столітті. Про це розповідали поети Джон Гауер та Жоффр Шосе.
Автором першої валентинки, що дійшла до наших днів, був французький герц
... Читати далі »
13 листопада 1889 на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині в багатодітній (17 дітей) селянській сім’ї народився хлопчик на імя Павло Губенко ( Остап Вишня).
Його життя було сповнене веселих історій, які слідували за ним усюди невпинно.
Сьогодні день пам'яті Миколи Лисенка - ́́́ видатного українського композитора, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча (1842-1912).
Понад півстоліття Лисенко віддав композиторській діяльності, написавши більше тисячі самобутніх різноманітних за формою, обсягом і значенням творів, але композиторська праця ніколи не приносила йому матеріальних вигод. Утримувати сім’ю він міг тільки за рахунок викладацької діяльності.
Він народився на Полтавщині. Родове коріння Лисенків фіксується з X
... Читати далі »
Хеловін святкують у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Це свято нечистої сили, яке прийшло до нас із Америки та Канади. З кожним роком воно набуває все більшої популярності в країнах Європи та Україні.
Після загадкового вбивства відомого наглядача музею Лувра, історика та криптолога Жака Соньєра, його колегу, Роберта Ленґдона звинувачують в його
... Читати далі »
28 червня наша країна відзначає День Конституції. Щоб ознайомити дітей з історичними данними про створення Конституції України, що вона собою являє та як впливає на формування нашої незалежної, соборної, квітучої держави – про такі факти можна дізнатися ознойомившись з книжково-ілюстративною виставкою «Конституцію вивчаємо, знаємо, поважаємо», яку підготували 25 червня 2020 року працівники бібліотеки-філії №3 для дітей.
До уваги юних читачів пропонуємо книжку відомого дитячого письменника Ю. Чеповецького « Веселі пригоди Мицика та Кицика» про неймовірні та веселі пригоди мишенятка Мицика та його друга кота Кицика.
Весна… Чарівна пора року. Розквітає все навкруги, а особливо дівчатка та жіночки. На обличчі людей зявляються чудові посмішки, гарний настрій, ніжний погляд.
А чи знаєте ви, що Масниця – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам? Масниця символізувала прихід весни та пробудження природи.
Масляна – давньослов’янське свято на честь весняного пробудження природи. Це свято є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури.
21 лютого — Міжнародний день рідної мови. День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства.Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.
Наприкінці 2019 року в бібліотеці-філії №4 Чернігівської міської ЦБС почав роботу клуб сімейного дозвілля.
За цей час було проведено багато майстер-класів для дівчат,мам і бабусь.А татусі теж не сумували, читали пресу ,працювали за комп’ютером ,оцінювали поробки дівчаток.
20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. День, який пам'ятатимуть і завжди з болем згадуватимуть багато українців. Лютий 2014 року став завершальним етапом революції Гідності.
Запрошуємо зануритися у дивовижний світ пригод, пов'язаний з Великим переселенням народів, прочитавши серію книг Дмитра Білого «Дивовижні пригоди скіфа Атея».
Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, дозволить читачеві разом з головним героєм роману – молодим скіфом Атеєм поринути у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи. Пригоди чекають тебе!!!
Чудовий, святковий ранок. Так приємно бачити щасливі та усміхнені обличчя закоханих людей. Для кожної людини є свій привід для усмішки. А для всіх нас коханою людиною є батько та матуся. А що може бути найкращим для рідних серцю людей? Так теплі, ніжні слова, обійми, а також власноруч зроблений подарунок.
13 лютого в читальній залі бібліотеки-філії №4 Чернігівської міської ЦБС для всіх, хто кохав, кого кохали і кохають до дня святого Валентина проведено літературно-музичне свято за участі аматорського колективу МЕГО+ Присутніми на заході були відвідувачі Деснянського територіального центру соціальної адаптації та користувачі бібліотеки.
Щорічно наприкінці зими відзначається Всесвітній день читання вголос. Цього року цей день припадає на 5 лютого 2020 року.Таку традицію ввела американська некомерційна організація «LitWorld» у рамках руху за грамотність.
Сьогодні популярні ті іграшки, які не схожі на типову ляльку або пожежну машинку. Чим більш дивна «цяцька», тим популярнішою вона буде для дитини. Так і зі слаймами, які не несуть в собі ніякого сенсу і за формою нагадують звичайний млинець, але ж для сучасних дітей – це іграшка номер один.
Хто з нас у дитинстві не читав чудові твори Всеволода Нестайка? Так майже всі. Його ім’я стало візитівкою української літератури для дітей і відзначені численними преміями та нагородами. Про українського дитячого письменника-гумориста 31 січня 2020 року в бібліотейі-філії №3 для дітей був проведений бібліографічний огляд "Всеволод Нестайко — подорож у країну дитинства".
27 січня в бібліотеці-філії №4 Чернігівської міської ЦБС пройшли історичні читання присвячені вшануванню пам’яті героїв, які загинули під Крутами, захищаючи свободу і незалежність молодої української держави, за участі історика, співробітника інституту національної пам’яті Сергія Михайловича Горобця.
Є гарне слово «чому». З нього починається будь-яке відкриття. Чим частіше ви ставите це питання і знаходите відповідь, тим освіченішим ви стаєте. А допомогти вам знайти відповідь практично на будь-яке питання допоможуть словники та енциклопедії.
Хто з нас не дивився чудовий фільм за однойменною книгою Доді Сміт «101 долматинець». Вперше книга була видана в 1956 році видавництвом Heinmann, і з того часу не раз екранізувалася.
Автор у своїй книзі «101 далматинець» демонструє світ, у якому люди — улюбленці чо
... Читати далі »
Під час зимових канікул читачі бібліотеки- філії №3 для дітей завжди знайдуть для себе щось цікаве, пізнавальне та корисне.
На передодні Різдва 6 січня 2020 року у читальному залі книгозбірні відбулось перше засідання арт-клубу « Країна творчості». Працівники бібліотеки розповіли цікаву інформацію про вироби в техниці орігамі.